Rękawice chirurgiczne

Wobec rękawiczek lateksowych, nieodzownym wymaganiem okazuje się trwałość – kauczuk, z którego produkowane są rękawiczki chirurgiczne musi być maksymalnie elastyczny i sprężysty. Dzięki temu idealnie dopasuje się do kształtu i rozmiaru dłoni, jak również będzie razem z nią pracował, nie ograniczając ruchów. Niezbędne okazuje się więc zaopatrywanie u renomowanych producentów – firma SafeMed stanowi jedną z najlepszych alternatyw w tej branży. Jej rękawiczki prezentują najwyższą jakość, odporność i trwałość, będąc jednocześnie dostępnymi w wygodnych i dużych opakowaniach. Pełną ofertę zobaczyć można na stronie internetowej, widniejącej pod adresem: safemed.pl. Wybór rękawiczek tej firmy to doskonała decyzja.

Dla kogo rękawiczki medyczne z kauczuku?

Okazuje się, że rękawiczki, nazywane chirurgicznymi sprawdzają się w wielu innych sytuacjach, zupełnie nie związanych z medycyną. Doskonale spełniają swoją rolę podczas:

  • · czynności kuchennych, zwłaszcza obierania i krojenia składników wybitnie brudzących – na przykład buraków czy ziemniaków,
  • · zmywania naczyń – chronią bowiem wrażliwą skórę dłoni przed podrażnieniami,
  • · sprzątania – jako zabezpieczenie przed oddziaływaniem środków czystości,
  • · lekkich prac ogrodowych.

Jak więc widać, rękawiczki te to uniwersalna propozycja dla wielu osób – warto jednak przed ich zakupem zweryfikować ewentualną alergię na lateks, która może wystąpić w niektórych przypadkach. Wtedy należy zrezygnować z użytkowania rękawiczek i wybrać inną formę zabezpieczenia dłoni.


SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.
Wielicka 181 A/22
30-663 Kraków
tel. 681-42-52